Туристичне страхування (для поїздок за кордон)

Що таке поліс для поїздки за кордон (туристична страховка)?

Поліс для поїздки за кордон (туристична страховка) - це поліс медичного страхування, який надає медичну допомогу 24 години на добу в будь-якій точці світу. Страховка передбачає медичне обслуговування в разі раптового захворювання або травми. Для того щоб подорож була не тільки приємною, але і безпечною, поліс медичного страхування рекомендується оформити, незалежно від країни, яку Ви зібралися відвідати. У багатьох країнах наявність медичної страховки є обов'язковою, наприклад, для країн Шенгенської зони. Такі країни мають певні вимоги, яким повинен відповідати поліс. Страховка може оформлюватися на будь-яку кількість днів від 1 до 365. Також можна оформити страховий поліс з плаваючими датами, з так званим «коридором», і застрахувати певну кількість днів протягом якогось (більшого) періоду, якщо точні дати поїздки ще не відомі, Поліс має страхове покриття (страхову суму) у рамках якого можна отримати медичну допомогу. Для кожної країни є мінімально рекомендована страхова сума, яку при бажанні можна збільшити.

Навіщо потрібен медичний поліс для виїзду за кордон?

Для поїздки в більшість країн світу потрібна медична страховка. При оформленні візи в будь-яку країну її наявність є обов'язковою. Але поліс медичного страхування не просто формальність при оформленні документів для виїзду за кордон. Страховка дозволяє уникнути пошуку кваліфікованої медичної допомоги в іншій країні і непередбачених витрат на лікування.  У будь-якій країні світу клієнт отримує цілодобову інформаційну підтримку від асистансу, працівники якого викличуть при необхідності невідкладну допомогу або направлять до найближчого медичного закладу.

Оплата послуг відбувається двома способами: людина оплачує всі медичні витрати самостійно, а після повернення надає чеки страховій компанії і отримує відшкодування, або всі витрати на лікування перераховуються безпосередньо до медичного закладу. Другий варіант звичайно більш зручний, але не всі страхові компанії можуть здійснювати оплату послуг безпосередньо медичним закладам за кордон.

Особливо важлива наявність страховки для людей, які займаються будь-якими видами спорту або просто запланували активний відпочинок, так як це підвищений ризик отримання травми або виникнення інших проблем зі здоров'ям. В такому випадку необхідно вказати в страховці, яким видом спорту Ви плануєте займатися, інакше медичні витрати, пов'язані з проблемами зі здоров'ям при занятті екстримом, покриватися не будуть. Деякі страхові компанії передбачили окремі програми при катанні на лижах, занятті дайвінгом, або іншому активному відпочинку.

 Які послуги входять в медичну страховку для виїзду за кордон (туристичну страховку)?

Стандартний поліс медичного страхування для виїзду за кордон повинен включати в себе:

 • Медичні витрати - витрати, пов'язані з різким погіршенням здоров'я, раптовим захворюванням або травмою. Сюди включені послуги невідкладної допомоги; стаціонарне лікування; діагностика; амбулаторно-поліклінічне лікування; оплата необхідних медикаментів і перев'язувальних матеріалів, засобів фіксації; надання екстреної стоматологічної допомоги.
 • Медико-транспортні витрати - витрати на транспортування до медичного закладу; екстрена медична евакуація, за умови відсутності в місці тимчасового перебування необхідної медичної допомоги.
 • Репатріація - оплата витрат на репатріацію тіла на батьківщину, в разі, якщо смерть сталася в результаті раптового захворювання або нещасного випадку під час дії договору страхування на території страхування.

Якщо передбачено програмою страхування, поліс може включати в себе і спеціальні ризики, пов'язані з екстремальними видами спорту, ремонтом інвентарю та відповідальністю перед третіми особами, що виникла в результаті заняття активним видом спорту.

Залежно від умов страхування, поліс також може забезпечувати страхування від нещасного випадку, страхування багажу, страхування витрат, пов'язаних зі скасуванням подорожі і страхування відповідальності перед третіми особами.

Від чого залежить вартість туристичної страховки?

Вартість медичного поліса залежить від таких параметрів:

 • Країна поїздки - поліс можна оформити на одну країну, кілька або на весь світ. Для деяких країн, таких як США, Канада, присутня надбавка до вартості полісу.
 • Кількість днів перебування - страховку можна оформити на будь-який період від 1 до 365 днів.
 • Страхова сума (страхове покриття) в межах якого відбувається обслуговування. Розмір страхової суми може становити від 10 000,00 до 75 000,00 доларів або євро. Існують мінімально рекомендовані страхові суми для кожної країни, які можна за бажанням збільшити. Чим вище страхова сума, тим дорожче страховка.
 • Вік застрахованого. Для дітей до року і людей похилого віку передбачена надбавка до вартості.
 • Вид активного спорту (якщо планується) - якщо клієнт займається професійно спортом або просто планує активний відпочинок, то існують надбавки до вартості, залежно від виду спорту.

Перелік найбільш розповсюджених країн перебування і мінімально-рекомендовані страхові суми по страхуванню медичних витрат

Назва країниСтрахова сумаНазва країниСтрахова сума
Австрія 30 000 EURНорвегія30 000 EUR
Бельгія 30 000 EURОАЕ15 000 USD
Болгарія30 000 EURПольща30 000 EUR
Великобританія30 000 EURПортугалія30 000 EUR
Німеччина30 000 EURРосія 30 000 EUR
Греція30 000 EURРумунія30 000 EUR
Грузія10 000 USDСловаччина30 000 EUR
Єгипет15 000 USDСША50 000 USD
Ізраїль30 000 USDТаїланд30 000 EUR
Іспанія30 000 EURТуреччина15 000 USD
Італія30 000 EURФранція30 000 EUR
Канада50 000 USDХорватія30 000 EUR
Кіпр30 000 EURЧехія30 000 EUR
Китай30 000 USDШвейцарія30 000 EUR
Латвія30 000 EURШвеція30 000 EUR
Литва30 000 EURЯпонія 50 000 USD

Документи, необхідні для оформлення поліса медичного страхування за кордон

Для оформлення поліса страхування необхідно надати наступні документи:

 • Паспорт громадянина України
 • Закордонний паспорт
 • Ідентифікаційний номер

При придбанні страховки для дитини, страхувальником повинна виступати повнолітня особа, а застрахованою особою - дитина. В такому випадку, необхідно надати внутрішній паспорт і ідентифікаційний номер людини, на яку буде оформлений поліс і проїзний документ дитини, або закордонний паспорт одного з батьків, в який дитина вписана.

itg Чому важливо оформити поліс для поїздки за кордон в ITG?

Далеко не всі страхові компанії, які надають страховку для поїздки за кордон, котируються посольствами та консульствами країн, а також гарантують на практиці надання необхідної медичної допомоги.

Брокер ITG співпрацює тільки з тими страховими компаніями, чиї страховки відповідають всім вимогам посольств інших країн. Наші фахівці допоможуть серед розмаїття програм страхування, які на перший погляд однакові, обрати оптимальний варіант для Вас, щоб страховка відповідала всім побажанням і не включала зайвих опцій.

Ми стежимо за якістю організації медичної допомоги та аналізуємо роботу асистансу, щоб наші клієнти могли почувати себе спокійно і впевнено за кордоном в будь-якій ситуації.

Новини