Як працює пряме врегулювання збитків по автоцивілці

Автогражданка

22.02.2017

В Європі вже багато років діє порядок прямого відшкодування збитків при ДТП. В Україні принцип прямого врегулювання діє з 01 грудня 2016 року. Угоду про пряме врегулювання підписали 18 компаній серед яких: «ІНГО Україна», «АХА Страхування», «Арсенал Страхування», «PZU Україна», «ВУСО», «УАСКАСКА», «ОРАНТА», «ПРОСТО-страхування», «УНІКА», «ПРОВІДНА», «Універсальна», «Міжнародна СК», «КРЕДО»,«АСКО-Донбас Північний», «Колоннейд Україна», «БРОКБІЗНЕС», «Країна», «Європейський страховий альянс».

Головними перевагами системи є:

– Вибір потерпілого в ДТП страхової компанії, в якій можна отримати відшкодування (винуватця ДТП або власної страхової компанії);

– Скорочення термінів врегулювання збитків;

– Гарантія своєчасного отримання страхового відшкодування.

Важливо знати, що пряме врегулювання працює, якщо дотримуються наступні умови:

– ДТП сталося за участю тільки двох автомобілів і є контактним (тобто сталося зіткнення);

– У обох водіїв дійсні поліси ОСЦПВ, страхових компаній учасників угоди;

– ДТП оформлено належним чином (викликана поліція на місце події або заповнений європротокол);

– Виплати за прямим врегулювання компенсують тільки шкоду заподіяну майну;

– Сума страхового відшкодування не повинна перевищувати 100 тис. грн.

Потерпілий при прямому врегулюванні збитків може звернутися із заявою про страхове відшкодування в свою страхову компанію. Та в свою чергу здійснює страховевідшкодування. Раз на місяць страхові компанії формують реєстр зустрічних вимог між собою і через розрахунково-клірингову систему в МТСБУ отримують компенсацію.

Без-имени-1ВАЖЛИВО! Якщо Ви подали заяву про відшкодування страхового збитку в страхову компанію винуватця ДТП, ви втрачаєте право звернення в свою страхову компанію.

Європейський досвід показує, що коли потерпілий звертається за відшкодуванням в страхову компанію, яка застрахувала його цивільно-правову відповідальність, це сприяє більш повному задоволенню запиту клієнта.

І якщо раніше деякі водії невідповідально відносилися до вибору страхової компанії, то зараз, в інтересах кожного бути застрахованим в надійній компанії, яка є учасником системи прямого врегулювання.


Прокоментувати

Коментар

Author

Web-site