Як працює поліс Зелена карта (Greencard)

зеленая карта

30.01.2017

Ні для кого не секрет, що поліс «Зелена карта» – це обов’язковий вид страхування, і якщо Ви збираєтеся відвідати територію країн системи ЗЕЛЕНА КАРТА, необхідно придбати сертифікат єдиної форми. Тобто пересування без поліса по території цих країн заборонено.

Україна є учасником системи «Зелена карта» з 01 січня 1995 року. На сьогоднішній день в неї входять 46 країн з Європи, Азії та Африки.

green1

Досить часто виникають питання, як саме працює поліс за кордоном? Які дії повинен вжити винуватець ДТП. Що робити, якщо в події винна інша сторона?

Водіям на замітку:

Якщо Ви стали учасником ДТП і Ваша провина очевидна, Ваші дії:

  1. Викликати поліцію на місце ДТП.

Якщо поліція не виїжджає, оформити Європротокол. (Зверніть увагу на п. 14 – Мої зауваження, і при оформленні Європротоколу вкажіть винуватця ДТП, це значно спростить страховій компанії з’ясування обставин події);

  1. Надати для ознайомлення/огляду поліції або другому учаснику «Зелену карту» (ВАЖЛИВО: не передавати свій екземпляр для вилучення!);
  2. Направити потерпілого в бюро країни, де сталося ДТП (адреси на звороті сертифіката «Зелена карта») – див. нижче:green2
  3. Після повернення в Україну негайно, будь-якими доступними засобами зв’язку повідомити страхову компанію про настання події. Не пізніше 3-х робочих днів після повернення в Україну подати письмову заяву.

Якщо Ваша провина не очевидна або другий учасник визнає себе винним: 1.      Викликати поліцію на місце ДТП;2.      Зафіксувати дані про другого учасника ДТП, держ. номер транспортного засобу, дані його договору страхування. По можливості сфотографувати місце події;3.      Отримати копію поліцейського протоколу або дані про місце, де його можна забрати.

green3ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

  • копію поліса «Зелена карта» надавати тільки на вимогу поліції;
  • не оформляти ДТП Європротоколом, тому що повернувшись в Україну, може з’ясуватися, що ви помінялися місцями з винуватцем ДТП;
  • не рекомендується вирішувати питання з винуватцем ДТП шляхом готівкових розрахунків на місці події.

По-перше, є ризик не отримати належну компенсацію заподіяної шкоди.

По-друге, виникає питання поліції про причетність транспортного засобу до інших, можливо більш тяжких ДТП.

  • за компенсацією завданої шкоди (у разі невинності) необхідно звертатися в страхову компанію винуватця, в країні, де сталося ДТП.

Всім вдалих поїздок, нехай поліс «Зелена карта» стане Вам у пригоді тільки під час перетину кордону!


Прокоментувати

Коментар

Author

Web-site