Відсутність страховки Автоцивілка – який штраф

shtrafy

10.10.2016

Рух на дорозі не лише залежить від вас, багато його учасників халатно ставляться до вивчення правил і дозволяють собі їздити на аварійних машинах. Відсутність світла стоп-сигналів або індикаторів повороту дуже часто провокують аварійні ситуації. Навіть найдосвідченіший шофер іноді може стати і винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, і постраждалою стороною. ОСАЦВ (або ж автоцивілка) допомагає покрити витрати, завдані іншим учасникам руху, якщо вас визнали винним.

Зверніть увагу, що цей тип страховки не поширюється на ваш автомобіль і здоров’я пасажирів – для цього існують інші види страхування.

Принципи дії ОСАЦВ

Абревіатура «ОСАЦВ» розшифровується як обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Цей тип страховки захищає не вас і навіть не ваш транспортний засіб, а того водія, якому завдано шкоди. Тобто принцип дії зводиться до наступного: якщо в ДТП визнані винним ви, то і ремонт машини (плата за лікування, псування майна) постраждалої сторони оплачувати теж вам. У такому випадку і рятує ОСАГО – компанія, в якій ви страхувалися – відшкодовує збитки.

Вартість автоцивілки залежить від декількох факторів:

  • Тип транспортного засобу;
  • Ваш водійський стаж;
  • Терміни дії (зазвичай оформляється на 1 рік. Винятки – ваша машина була зареєстрована не в Україні або має тимчасову реєстрацію, ваш автомобіль повинен пройти ВТК. В таких випадках термін дії ОСАЦВколивається від 15 днів до одного року).
  • Місце реєстрації автомобіля та його обсяг двигуна.

Але у всіх компаніях ціна на конкретно вашу машину буде однаковою. Варто вчасно оформити страховий поліс, щоб зберегти себе від збитків.

В Україні існує два типи страхувальний сум: 100000 грн розраховані на компенсацію шкоди, завданої автомобілю і майну потерпілої сторони; 200000 грн покривають лікування постраждалого водія.

Але все ж не всі збитки покриває страхова компанія. Є франшиза – це відразу задокументована частина збитків, яку поліс не покриває – всі такі виплати виробляє водій. Виплати по страховці, відповідно, зменшуються, якщо в дію вступає франшиза.

Деякі компанії також можуть і надавати знижки при оформленні поліса ОСАЦВ. Наприклад, якщо ви вже не в перший раз співпрацюєте з фірмою і зазвичай не були винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, то вам можуть запропонувати знижку в 5%. Але цей момент варто уточнювати у представників організації.

Який штраф за відсутність автоцивілки

Згідно із законодавством України, якщо вас зупиняє співробітник ДАІ і виявляє, що у вас немає страхового поліса, це прирівнюється до їзди на транспортному засобі без документів. Звичайно, нічого особливо серйозного вам не загрожує, але штраф сплатити доведеться. Сума коливається в середньому від 425 до 850 гривень, це аж ніяк не мало. Це може обійтися набагато дорожче, ніж офіційне оформлення ОСАЦВ, особливо якщо ви не раз будете потрапляти на посту ДАІ. Тому краще подумати про те, що на дорозі може статися що завгодно і зберегти себе від зайвих витрат у вигляді відшкодування збитків або оплати штрафів.

Але є ті категорії водіїв, яким офіційно дозволено не оформляти поліс. Серед них:

  • Учасники бойових дій.
  • Інваліди першої групи, самостійно керуючітранспортним засобом.
  • Особи, які керують машиною, що належить інваліду першої групи, у його присутності.

Якщо ви потрапляєте під цю категорію громадян, то і штраф вам не загрожує.


Прокоментувати

Коментар

Author

Web-site